Home office

Slovo doposud moc neznámé v českých krajinách a zejména mezi zaměstnavateli nebylo moc neoblíbené. Ačkoli po něm volalo spousta zaměstnanců a zvlášť těch mladších ( mileniálů) tak firmy na to moc neslyšeli.

Co to vlastně znamená ? Znamená to Kancelář doma ? No vlastně ano a ne. Jediné co to pro Vás znamená, že to co děláte v práci by jste měli dělat i doma. Ale… ruku na srdce. Ten kdo pracuje z domova delší dobu už asi ví jak na to a jaká úskalí to přináší. Taky je nutno podotknou, že ne každá práce se dá dělat z domova. Ti z Vás, kteří mají to štěstí a můžou svojí práci přenést domu a pracovat tam si musí být vědomi, že s každými pravomocemi přicházejí i povinnosti.

A zde vidím slabou stránku home office. Pokud nejste dostatečně sebedisciplinovaní, budete mít nejspíš problém. Protože neodvedete požadovanou práci a pokud Váš zaměstnavatel nenastaví správně kontrolní mechanizmy, může to mít pro všechny nepříjemný dopad.

Je mi jasné, že v současné situaci je to jedno z možných řešení a jsem rád, že firmy k němu přistoupili. Bude určitě dobré po skončení celé této situace vše zhodnotit a zvážit zda nezavést „HO“ jako standard nebo benefit napořád. Myslím samozřejmě částečný.

Držím tedy všem na HO palce a také držím palce všem , kteří bojují s COVID19 anebo s jakoukoliv jinou nemocí.

Brzy na viděnou