Pomlázka vs. systém

Tak jako každý rok jsem i letos pletl pomlázku. Letos jsem měl proutky nastříhané už včas, ale zase jsem je nechal ležet venku kvůli už hodně napučených pupenů, ale díky tomu mě tak trochu přeschly. To ovšem nezabránilo tomu, abych jeden kousek upletl. To nám bohatě stačí. Letos to bude stejně jen o rodině, protože nechceme chytit koronu.

Tak a teď proč ten nadpis. No to máte tak. Představte si , že máte, nebo chcete zavést nějaký systém. Ten kdo ho zná a umí s ním pracovat, tak pro něj je to hračka. Zkuste někoho kdo nikdy pomlázku nepletl požádat ať vám jednu uplete. Asi tušíte jak to dopadne.

Další přirovnání. Pomlázka nikdy nebude perfektní. Každý proutek je jiný a někdy zatáhnete více, někdy méně. Je jasné, že čím více zkušeností a čím více přípravy, tím lepší výsledek. Ale jaký cíl má pomlázka? No vyšupat nějakou tu děvu přeci. A myslím, že jí bude úplně jedno jestli je pomlázka perfektní, nebo průměrná. A se systémem to máte stejné. Někdy je lepší, někdy horší, ale má nějaký úkol a ten by měl splnit.

Jaký je tedy závěr ? Svěřte zavádění systémů odborníkům, ale i když se do toho pustíte sami, tak každý úspěch je dobrý a zde je důležitý cíl.