Rodina

Co pro Vás znamená rodina ? Ono už to slovo, vychází ze slova rodit, což je „doposud“ výhradně ženská záležitost. Rodina ovšem není jen o ženských. Velice podobné slovo je také rodič. také vychází ze slovesa rodit. To je stejně zajímavé…

Abych se tedy více rozepsal o rodině a co pro mě znamená, musím opravdu začít u rodičů. Pro mě je rodina tam kde jsou lidi, kteří do naší rodiny patří. Ať už tedy rodiče, tak i sourozenci a samozřejmě děti. Nemotejme rodina a domov, protože to je jiné téma. Domov může mít člověk kdekoliv, ale rodinu a lidi, kteří do ní spadají máme většinou jen jednu, ale lidí může být spousty.

Mrzí mě pokud se v rodině vyskytne problém s komunikací a lidi se v rámci rodiny spolu nebaví, ale někdy to tak prostě je, ale je to strašná škoda. Rodina by měla být ta komunita, která vám pomůže když to potřebujete, která vám poskytne domov, pokud ho nemáte.

Spousty těchto věcí jsem si uvědomil až v pozdějším věku a dnes jsem rád, že jsem plno věcí napravil . Snažím se být v co nejčastějším kontaktu s rodiči, protože oni můžou za to co jsem a já jim za to moc děkuji a vážím si jich.

Pokud máte v rodině nějaké potíže s komunikací, zamyslete se nad důvody a pokuste se je vyřešit. Čas je neúprosný a všichni žijeme jen jeden život, tak si ho nekažme maličkostmi.