Začátek roku, nové začátky

Znáte to, konec roku se blíží, a vy se snažíte vyhýbat cukroví a gauči co to jde, ale moc se to nedaří. A jak čas běží a dny utíkají a k tomu se přidá karanténa, takže nemůžete dělat nic jiného než televize, ten gauč a to jídlo výsledek je zcela nevyhnutelný.

Ano myslím dopad na naše krásná těla, která si budujeme celý rok. A tak jako asi většina lidí v tomto státě, tak i já jsem na konci těchto aktivit konstatoval, že takhle to dál nejde.

Možná si ještě pamatujete začátek loňského roku, kdy jsem veřejně vyhlásil osobní cíl jak zatočím s váhou. Cíl jsem měl tenkrát 20kg. Co myslíte jak to dopadlo ? Shodil jsem cca 5 kg a do konce roku je zase nabral. Dalo by se říci, že to dopadlo vlastně dobře, protože jsem za ten rok nic nenabral, ale také nic neshodil.

Nebudu sám, kdo si na začátku roku řekl, že s tím musí něco udělat. Ačkoliv jsem si toto říkal již delší dobu, tak nový rok je vždy takovým mezníkem, který se nabízí k velkým změnám a novým začátkům.

Tentokrát jsem to ale pojal trochu jinak. Nejprve jsem si koupil knihu Atomové návyky od James Clear a domnívám se, že zde je ten správný přístup. Každý den zlepšení o 1%. Nechtít měnit rychle, ale vytrvale a pomalu. Tento přístup je mi velmi blízký, i ve vztahu k mojí práci. Dalším obrovským rozdílem je nezaměřit se na cíl, ale na cestu.

Mám za sebou pár dní, ale zatím jsem maximálně spokojen, tak uvidíme.

Pokud Vás zajímá moje cesta, dejte mi vědět, nebo odebírejte články zde, nebo můj kanál na YouTube, protože tam chci informovat o úspěších.