Rouškobraní

Včera jsme po dlouhé době vyrazili mezi lidi… No ne že bychom mezi lidi nechodili vůbec, ale nákupy v supermarketech jsou jiné. Tam je totiž ostraha a všichni dodržují stanovená pravidla.

Naše kroky směřovali do Zooparku v Chomutově. Byl krásný teplý sobotní den, tak stejnu myšlenku sdílelo stovky, možná tisíce lidí z okolí.

První zajímavou událostí byl nákup lístků. Dle „nařízení vlády“ to je dnes velmi oblíbená proklamace a strašák ,nelze koupit lístky přímo na pokladně, ale musíte je koupit jen online. Zoopark se toho „zhostil se ctí“ Před vstupem stály 2 cedule s touto informací a byl na nich QR kód. Kdo čekal odkaz na jednoduchou apku, kde vyberete počet lidí a zaplatíte se bohužel mýlí. Odkaz byl na stránky zooparku a tam musíte hledat. Že není všechno „userfriendly“ jsem pochopil, když jsem viděl tu skupinu lidí, kteří se snaží něco naťukat na jejich telefonech.

Celá situace byla poměrně směšná. Národ, který umí s telefony kouzla najednou neumí koupit hloupé lístky do zoo.

No nakonec se nám to podařilo. Tedy mojí ženě. Na recepci pak stojí paní, která kontroluje, že máte lístky na displeji a dál u turniketu stojí další a ta reguluje propustnost turniketem a případně poradí.

No nebylo by rychlejší a mnohem bezpečnější prodávat lístky za proskleným okénkem? No dobrá. Spějeme k digitalizaci, tak se to musíme naučit.

V zoo bylo opravdu hodně lidí a když hodně, tak opravdu hodně. Maximul rodin, takže malé děti, dospělí.

Všechny stánky s občerstvením jsou otevřené. Hurá. Lidi se snaží držet rozestupy ve frontách, ale někde se to moc nedaří 🙂

Další „nařízení vlády“ , které na nás kouká z každého stromu a stolu říká, že jsou zavřeny zahrádky s občerstvením. Tak všichni co si koupí nějakou tu mňamku sedí po lavičkách v okolí a tam kde jsou stoly tak u nich. Ačkoli je na nich cedulka “ Stoly slouží pouze pro odložení věcí. Zákaz konzumace jídla na stolech“ nojo, ale kde si to máte asi sníst?

To že dle „vládního nařízení“ je povoleno nemít roušku při konzumaci jídla a pití a při sportovní aktivitě, je jasné a logické si spousta lidí vysvětlí po svém. Takže potkáváte plno lidí, co nemají roušku a v ruce drží prázdný kelímek od pití, nebo zavřenou lahev…

Pak se našlo plno takových , co většinou jako celá rodina roušku nemají ani na krku. Prostě „fuck-off“ . Dokážu si představit, že přesně takoví jezdí v obci 80km/hod nebo předjíždí na plné čáře. Většinou mladých lidí, nebo i celé rodiny.

Že nemají roušku děti, chápu. Neposedí a stále někde lítají . Dalo by se to přirovnat sportovním aktivitám.

Rád bych zde sdělil můj názor na roušky. Chápu k čemu jsou a vím, že chrání. Sice částečně,ale alespoň něco. Jsou otravné a v horkém dni hodně nekomfortní. Myslím, že venku jsou už k ničemu. Ale zatím jsou povinné:-(

Včerejší návštěva zooparku mi ukázala, že ačkoli jsou zakázané akce do 100 lidí, tak taková návštěva udělá to samé, jako by jste byli na akci s tisícem lidí.

Roušky mě štvou, ale bud je budeme nosit všichni, nebo nikdo.

Jsem zvědavý jak k rouškám přistoupí tento národ v momentě, třeba chřipkové epidemie.Nebo jakéhokoliv nachlazení. To mi dává smysl, aby si vzal roušku člověk, který se necítí úplně zdráv. Do teď spousta lidí chodila s nachlazením, či jinými příznaky do práce a šířila bacily a viry s klidem a málokdo něco udělal. Od teď by měl takový člověk zůstat doma, nebo mít minimálně roušku. Ale co okolí. Taková rouška bude symbol. „POZOR“ jsem nakažlivý. Bude z toho takový hon na čarodějnice. Alespoň tak jak znám čechy.

Necháme se překvapit a uvidíme.

Jak vnímáte roušky vy?